top of page
back_02.png
kamera_1.png
kamera_1B.png

Videa projektu v roce 2020

Naše myšlenky Vám předkládáme formou videí. Znamená to pro nás sice více práce, ale my věříme, že je to tak lepší. Podle nás je to pro Vás jednodušší na strávení. Chápeme, že jen málokdo by se pustil do čtení článků o financích a hospodaření. Navíc video vydá za 1000 slov...nebo jak se to říká?!

kamera_1.png

Všechna naše videa najdete na našem Youtube kanálu zde

kamera_1.png
  • Youtube
kamera_1.png
kamera_1B.png
kamera_1.png

Úvodní video

Tímto videem jsme vykopli projekt "Peníze v cajku" do světa. Pokud Vám ještě nevolal finanční poradce, můžete si udělat obrázek, s jakými hláškami se setkáte, až Vám jednoho dne zavolá. Nebo Vám nezavolá finanční poradce, ale finanční prodejce?

back_02.png

Vědomé hospodaření s energií, časem a penězi

Již brzy ;)

Tohle téma jsme zvolili hned jako první, protože jde podle nás o naprosto KLÍČOVOU dovednost, kterou by si KAŽDÝ z nás měl co nejdříve osvojit.

Jak dobře lidé v ČR hospodaří s penězi, co myslíte?

Vydělat $$$

Vydělávání peněz je bezpochyby velice důležitá činnost. Neměli bychom se však soustředit pouze na ni. Nabízíme Vám tedy naše krátké zamyšlení
o "Vydělávání $$$" a v příštích 2 videích obrázek dokreslíme dalšími dvěma tématy "Udržení" a "Zhodnocení".

back_02.png

Udržet $$$

Již brzy ;)

Udržení peněz je ta nejnepříjemnější fáze při práci s našimi penězi, ale je to fáze, která přinese největší užitek. Dnešní doba a naše návyky jdou proti udržení peněz. Připadalo nám proto důležité se o tomto tématu trochu rozpovídat.

Zhodnotit $$$

Zhodnocení vlastních peněz je třetím dílkem skládanky po jejich vydělání a udržení. Je příjemné, poslat vlastní peníze vydělávat, protože se stanou parťákem, který se podílí na naší lepší finanční budoucnosti. Své peníze však posílá "makat" po hříchu málo lidí.

back_02.png

Nedostatek vs Hojnost

Je zbytečné ptát se, zdali byste chtěli být v nedostatku nebo v hojnosti. Každý by chtěl mít všeho dost. Ale ne jako "plné zuby", ale prostě mít všechno, co pro život potřebujeme Chceme se dostat do hojnosti. 

Otázka však zní -> Jdeme té hojnosti naproti? Nebo svým chováním jdeme spíš k nedostatku?

Chudnutí vs Bohatnutí

Jak zaznělo v minulém videu -> Poznáte, po které cestě jdete? Bohatnete a jdete po cestě k hojnosti nebo chudnete
a jdete spíše k nedostatku? Podívejte se na toto video a budete mít jasno. 

back_02.png

Pravidlo 10 - 20 - 30 - 40

Připravili jsme si pro vás jednoduchou ukázku "know how", které při naší práci používáme. Samozřejmě, že ho zná spousta lidí, ale málokdo se podle něj skutečně chová. Jedná se o "pravidlo finančního zdraví", kterému se také říká "Pravidlo 10-20-30-40". Jednoduchá, nicméně velice důležitá věc.

Vlastní vs Cizí $$$

Peníze, které nám každý měsíc přistanou na účtu od zaměstnavatele nebo zákazníků, se bychom mohli rozdělit na VLASTNÍ a CIZÍ peníze. Proč se to tak dělí? Podívejte se na video a zjistíte to.

back_02.png

Proč evidovat?

Pokud máme svoje peníze posílat správným směrem, musíme mít nejprve precizní přehled, kam naše peníze každý měsíc odchází. Svědomitá a poctivá evidence je základ osobní finanční bilance, která je pro správu našich financí rozhodující. Chcete, aby Vám každý měsíc zůstalo v peněžence víc peněz?

Proč bilancovat?

Vést si vlastní finanční bilanci je opět důležitou věcí při správě našich osobních financí. Já vím, že to tvrdíme takřka o všem, o čem je na kanále zrovna řeč, ale opět je to pravdou. Co když každý měsíc jdeme do mínusu a ani o tom nevíme?! Co když nás čekají velké výdaje a my se na ně nijak nepřipravujeme?! Tomu všemu se dá předejít. Člověk však musí chtít.

back_02.png

Aktiva vs Pasiva

Chápou lidé správně problematiku finančních aktiv a pasiv? Mno, někdy by to sneslo určitou korekci. Snad do toho vneseme trochu pořádku :) 

PvC_logo_malé menší reso.png
bottom of page